Jump to content
teic123

Brucoši 2018/2019

Recommended Posts

8 hours ago, Simbelmyna said:

Ovo je samo friendly advice. Puno bolje ti je izac na rok, pogotovo na predrok, iako ti se ne cini da si spremna. Profesori su popustljiviji na predroku obicno, a i ne znas jos dal ces polozit ostale predmete. Lako ti se moze onda odjednom desit da imas 3 predmeta, mozda i 4 na ljeto. Bit ce ti zao sto nisi ni pokusala izac, ne mozes puno izgubit s padom, osim steci iskustvo. Dobro promisli koliko ti je to pametna ideja. 

Ljudi si umisle ucit cu ove druge predmete ludo i polozit, necu ni probat izac na predrok...pa se nazalost cesto dogodi da nis ne poloze 

Naravno ako bas nisi ni otvorila knjigu nit planiras u sljedecih tjedan dana onda nema smisla izac. Al evo cak i da danas pocnes ucit i ubijes se ovaj tjedan, mozes proc.

Hvala ti puno😊

• Like 1

Sto sve dobijemo na prakticnom iz fize na papiru sa zadatkom? Formule ne, a racune pogresaka?

13 hours ago, Franka said:

Sto sve dobijemo na prakticnom iz fize na papiru sa zadatkom? Formule ne, a racune pogresaka?

Ja sam imala aperturu i nisam dobila ništa osim upute da moram odredit aperturu, napisat tablicu s potrebnim veličinama (nije pisalo koje) i pravilno napisat račun pogreške s dobro zaokruženim brojevima (račun pogreške nije pisao, tj. nisu naveli što sve taj račun sadržava, već sam sama morala znat)

• Sad 1

Ljudi, je li usmeni iz fizike onima koji prođu pismeni isti dan ili tada na usmeni idu samo oni koji su kolokvirali? 

10 hours ago, Quel said:

Ljudi, je li usmeni iz fizike onima koji prođu pismeni isti dan ili tada na usmeni idu samo oni koji su kolokvirali? 

Ovisno o tome koliko je ljudi kolokviralo.. veća je vjerojatnost da ovima koji idu na pismeni nije taj dan, ali ako je jako malo ljudi kolokviralo onda će uzeti petice sa pismenog

• Like 1

6 hours ago, Dr.Ago said:

Ovisno o tome koliko je ljudi kolokviralo.. veća je vjerojatnost da ovima koji idu na pismeni nije taj dan, ali ako je jako malo ljudi kolokviralo onda će uzeti petice sa pismenog

Izbacili su raspored usmenih i pismenih u međuvremenu. Ovi koji su kolokvirali raspoređeni su  na dva dana. Što misliš znači li to da neće tada ove koji polože pismeni? 

1 hour ago, Quel said:

Izbacili su raspored usmenih i pismenih u međuvremenu. Ovi koji su kolokvirali raspoređeni su  na dva dana. Što misliš znači li to da neće tada ove koji polože pismeni? 

Vjv ne. Rekla je Dolanski da u jednom danu mogu ispitati 45 ljudi. Pa mi nije jasno kaj se dogodi ako svih 300 položi jer 45*5 = 225 ljudi. 

16 hours ago, Maria Potter said:

Vjv ne. Rekla je Dolanski da u jednom danu mogu ispitati 45 ljudi. Pa mi nije jasno kaj se dogodi ako svih 300 položi jer 45*5 = 225 ljudi. 

Neće se dogodit to da polože svi. Neće se dogodit ni da a ma baš svi izađu na rok.  🙂

Edited by diazepamium
  • Sad 1

9 hours ago, Kr4fna said:

Pozdrav, moze li mi netko reci koliko otprilike traje usmeni iz fizike?

Ovisi ti o profesoru i o tome koliko studenata ulazi odjednom.. ja i kolegica smo zajedno odg kod prof dolanski i bili smo možda nekih sat vremena unutra (računaj na to da ti usmeni skoro nikad ne počne onak kak ti piše na rasporedu)

• Thanks 1

1 hour ago, Cricky5 said:

Koji je atlas najbolje koristit iz anatomije ? 

Koji god želiš. Svaki ima svoje mane i svoje vrline. Većina nekako uzme Sobottu jer ga najviše ljudi i kupi. Ali imaš i Nettera (prekrasne slike!) i Gilroya koji nisu ni u kojem slučaju lošiji od Sobotte. Onaj koji najbolje paše tvom načinu učenja je tvoj izbor. 

9 hours ago, diazepamium said:

Koji god želiš. Svaki ima svoje mane i svoje vrline. Većina nekako uzme Sobottu jer ga najviše ljudi i kupi. Ali imaš i Nettera (prekrasne slike!) i Gilroya koji nisu ni u kojem slučaju lošiji od Sobotte. Onaj koji najbolje paše tvom načinu učenja je tvoj izbor. 

Hvalaa!

Ja se baš i ne bi složio da većina uzme sobottu.. u mojoj grupi je svega par ljudi koristilo sobottu, vecina nas je imala nettera ili gilroya.. za topografiju mi je osobno bolji netter al za sustavnu anatomiju gilroy definitivno

• Like 1

6 hours ago, Dr.Ago said:

Ja se baš i ne bi složio da većina uzme sobottu.. u mojoj grupi je svega par ljudi koristilo sobottu, vecina nas je imala nettera ili gilroya.. za topografiju mi je osobno bolji netter al za sustavnu anatomiju gilroy definitivno

Ovako je bilo i kod nas. Osobno sam koristila Nettera i Gilroyja, pred kraj sam na poklon dobila i fotografski atlas Rohena pa sam uz njega spremala te zadnje tjedne anatomiju. Vrlo koristan atlas, barem je meni bio... sada kad gledam, izdvojila bih ga kao najboljeg iako ne znam koliko bi bio od pomoći studentima koji tek startaju. 

• Like 1

Htjela bi dogodine upisati medicinu u Zagrebu. Ima li netko zainteresiran da mi odgovori na par pitanja? Hvala 🙂

5 hours ago, moonandsun said:

Htjela bi dogodine upisati medicinu u Zagrebu. Ima li netko zainteresiran da mi odgovori na par pitanja? Hvala 🙂

Ovo je forum. Postaviš pitanje i netko će ti već odgovoriti. 🙂

Zanime me koliko predavanja ima količinski tokom tjedna, da li su svaki dan, imate li turnusno predavanja ili ne. 

Edited by moonandsun

1 hour ago, moonandsun said:

Zanime me koliko predavanja ima količinski tokom tjedna, da li su svaki dan, imate li turnusno predavanja ili ne. 

Postoje predavanja, seminari i vježbe. Predavanja su uglavnom neobavezna , seminari i vježbe su obavezni. Ovisi od predmeta i od godine do godine tako da je tvoje pitanje malo preopćenito... Imaš plan i program na službenim stranicama mefa za svaki predmet. Na prvoj godini nije turnusna nastava, na drugoj je djelomično, treća isto nije za kliniku nemam pojma. 

Jedina super stvar je što raspored nije fiksni. Znači neces imat svaki npr ponedjeljak isti raspored.

27 minutes ago, orinoco said:

Postoje predavanja, seminari i vježbe. Predavanja su uglavnom neobavezna , seminari i vježbe su obavezni. Ovisi od predmeta i od godine do godine tako da je tvoje pitanje malo preopćenito... Imaš plan i program na službenim stranicama mefa za svaki predmet. Na prvoj godini nije turnusna nastava, na drugoj je djelomično, treća isto nije za kliniku nemam pojma. 

Jedina super stvar je što raspored nije fiksni. Znači neces imat svaki npr ponedjeljak isti raspored.

Budući da sam postavila pitanje na forumu brucoša, točnije prve godine, zanimalo me za prvu godinu. Studirala sam u Splitu medicinu. Tako je i kod nas koncipirana nastava, p + s+ v. Zanima me da li je nastava svaki dan u tjednu. Čula sam da jedan dan tjedno nemate nastavu. I od koliko do koliko sati vam je nastava u prosjeku. To me zanima iz raloga jer radim  uz faks.

3 minutes ago, moonandsun said:

Budući da sam postavila pitanje na forumu brucoša, točnije prve godine, zanimalo me za prvu godinu. Studirala sam u Splitu medicinu. Tako je i kod nas koncipirana nastava, p + s+ v. Zanima me da li je nastava svaki dan u tjednu. Čula sam da jedan dan tjedno nemate nastavu. I od koliko do koliko sati vam je nastava u prosjeku. To me zanima iz raloga jer radim  uz faks.

1 dan 1 predmet. Mislim da jedan dan bude slobodan jer je tad predavanje iz anatomije koje nije obvezno. Ali u 3. mjesecu kad krenu sekcije iz anatomije nema slobodnih dana, i onda nakon anatomije krene kemija koja je isto skoro svaki dan. U prosjeku si 4 sata na faksu, al kazem ovisi od predmeta do predmeta, i kao što sam reko ne postoji fiksni raspored, znači jedan ponedjelja mozes bit tipa od 8 ujutro do 12, a tj nakon tog ces u ponedjeljak bit od npr 2 do 6, karikiram al nadam se da kuzis sta ocu rec. Tako da nadam se da ti posao nema točnu satnicu koju moraš odradit u tjednu u određeno vrijeme inače jako teško ces to skombinirat s faksom.

52 minutes ago, moonandsun said:

Nažalost, posao kao takav možeš zaboravoti uz faks. Naravno da možeš tu i tamo odraditi nešto honorarno, al ne postoji mogucnost da radis 5 dana u tjednu jer jednostavno nastava nije fiksna nego si jedan dan od 10 na faksu, nekad od 8 ujutro, nekad popodne i tak.. i kao sto je kolega rekao, predmeti se stalno izmjenjuju (pogotovo nakon prve godine) i neke periode jednostavno fizicki nemas vremena za posao (sekcije iz anatomije koje su svaki dan npr)

5 hours ago, orinoco said:

...za kliniku nemam pojma.

Klinika je turnusna. 🙂

5 hours ago, moonandsun said:

To me zanima iz raloga jer radim  uz faks.

Možeš raditi jedino vikendom ili taj jedan dan tjedno - a i to je upitno zato što su vikendi rezervirani za učenje, jednostavno... gradiva je previše. 

Urbana legenda kaže da je u Zagrebu studirala jedna medicinska sestra, koja je cijelo vrijeme i radila - ali to su rekla kazala priče.

Teško ćeš iskombinirati ozbiljan posao uz medicinu, neovisno o tome studiraš li u Splitu ili Zagrebu.

Edited by Nagini