Jump to content
teic123

Brucoši 2018/2019

Recommended Posts

1 hour ago, Maria Potter said:

Zna li tko kakav je profesor Goran Ivkić (anatomija)? Daje li testiće na vježbama itd.?

Dođeš i hladiš jaja/jajnike (kako ti drago), skoro pa doslovno. Uglavnom daje demosima da ispituju na vježbama, i u doba ocjena nitko nije smio dobiti manje od 3 (to je bilo neko pravilo). On bi uzeo par ljudi nasumično pitati, ali ni onda nije nešto strašno.

Edited by diazepamium
  • Haha 1

19 hours ago, Maria Potter said:

Zna li tko kakav je profesor Goran Ivkić (anatomija)? Daje li testiće na vježbama itd.?

Super je, obicno odrzi malo ponavljanje u obliku prezentacije prije i ima najbolje fore. Nas je pitao tek na A3 izlazista kranijalnih zivaca na slikama bas. 

• Like 1

On 10/22/2018 at 9:40 PM, Simbelmyna said:

Kako vam se čini anatomija zasad? Čista znatiželja

krenulo je dobro, ali sad vidim da podhitno moram naci neku metodu ucenja jer situacija bas nije najbolja, kao učim puno, a učinak mali, a vrijeme do kolokvija ce proletjet ?

• Like 4

22 hours ago, klink1 said:

krenulo je dobro, ali sad vidim da podhitno moram naci neku metodu ucenja jer situacija bas nije najbolja, kao učim puno, a učinak mali, a vrijeme do kolokvija ce proletjet ?

To ti je sve normalno. Samo imat super raspored i sve bu dobro. Malo je to tesko sto imate i misice i zivce zajedno iako je funkcionalno logicno.

• Sad 1

1 hour ago, justoneguy said:

Jel zna netko nesto o CroMSIC-u? Tipa kako se skupljaju bodovi i tako to... Svaka informacija dobrodosla. Hvala unaprijed xD

odeš ovdje https://zagreb.cromsic.hr/, registriraš se, piše ti unutra za kaj dobijaš bodove i koliko. Najviše se dobija za aktivnost u sklopu cromsica (asistenti, viši dužnosnici), a dobijaš i ak si kontakt osoba stranim studentima koji skoro svaki mjesec dolaze na razmjene (možeš se prijavit i za organizaciju tih evenata). Od kontakt osobe se očekuje da ode na autobusni kolodvor dočekat studenta/icu i dovest ga/ju do studentskog doma i pokazat smještaj i odvest prvi dan u bolnice, al to sve detaljno saznaš kad se prijaviš da budeš kontakt osoba i preporučujem osobno to radit tek od 4. godine nadalje, čisto zbog balansa učenja i slobodnog vremena, ali ako mislite da sve stignete, super. U studenom svake godine je natječaj za razmjene gdje možeš trošit bodove koje si skupio/la za razmjene na ljeto u inozemstvu, polog je 1300 kn i to plaćaš za smještaj i hranu u zemlji, a avionsku kartu si plaćaš sam(a). 

• Thanks 1

Također, ne znam dal još koristite onaj squirrelmail, al u tome vam postoji opcija da si namjestite da vam to sve poruke prosljeđuje na gmail ako imate gmail račun. Efikasnije je nego imat zasebni mail za faks.

• Like 1

On 12/15/2018 at 9:38 AM, Maria Potter said:

Bila sam donirala krv. Kome trebam dati potvrdu da dobim plus iz tzk, profesoru ili mogu svome voditelju vježbi? Idem na salsu.

Pitaj voditelja salse pa ce te on uputit

Pozdrav, zanima me ako mi netko sa visih godina moze reci kakvi su profesori na usmenom iz fizike (prof. Gamulin, prof. Dolanski-Babić...), odnosno, koliko gledaju na ocjene iz pismenog ako dobro pripremimo usmeni dio ispita? (Nisam se proslavio na prvom kolokviju, no svejedno ciljam na ocjenu iz fiz vecu od 3 pa ne znam isplati li mi se uopce pisati drugi kolokvij ako se to strogo gleda, ili da se bacim i idem na ispit probati izvuci bolji rezultat?)

• Like 1

9 minutes ago, Kr4fna said:

Pozdrav, zanima me ako mi netko sa visih godina moze reci kakvi su profesori na usmenom iz fizike (prof. Gamulin, prof. Dolanski-Babić...), odnosno, koliko gledaju na ocjene iz pismenog ako dobro pripremimo usmeni dio ispita? 

Iz osobnog iskustva, moguće je povisiti ocjenu. Imala sam trojku s kolokvija pa povisila na peticu kod Dolanski-Babić... kolegica, koja je odgovarala sa mnom, kod iste je ispitivačice povisila s dvojke iz pismenog ispita na četvorku. Ne znam koliko je dotična u međuvremenu promijenila kriterije. Općenito, mislim da su ispitivači većinom korektni, ne pamtim traumatične priče s te katedre... tako da je moja preporuka svakako izaći na kolokvij. Nema smisla izlaziti na pismeni samo zbog bolje ocjene, riješi to kolokvijima da ti bude lakše. ? 

Edited by Nagini
  • Thanks 2

1 hour ago, Kr4fna said:

Pozdrav, zanima me ako mi netko sa visih godina moze reci kakvi su profesori na usmenom iz fizike (prof. Gamulin, prof. Dolanski-Babić...), odnosno, koliko gledaju na ocjene iz pismenog ako dobro pripremimo usmeni dio ispita? (Nisam se proslavio na prvom kolokviju, no svejedno ciljam na ocjenu iz fiz vecu od 3 pa ne znam isplati li mi se uopce pisati drugi kolokvij ako se to strogo gleda, ili da se bacim i idem na ispit probati izvuci bolji rezultat?)

Ja sam odgovarao kod Dolanski na 3. roku, nisam prošao pismeni uopće a na usmenom sam dobio 3.. bila je odlično raspoložena i korektna skroz, no isto tako znam ljude koji su baš imali s njom problema i koje je rušila a da su položili pismeni s 3/4 tako da sve je moguće

On 12/19/2018 at 2:59 PM, Kr4fna said:

Dolanski je pustila dečka koji nije znao nabrojat četiri osnovne vrste sila, dok je mene rušila na nekoj formuli vezanoj za zvuk (zadnje pitanje). To dovoljno govori o fizici na ovom faksu,

Edited by diazepamium
  • Haha 3

Ovo je iskustvo s predroka - uzmite to u obzir jer ipak imaju drukčije kriterije na zadnjem roku i prvom prvcatom

Profesor Gamulin traži dosta razumijevanja za 5 (dakle, ako ne znaš gdje je daleka točka u zdravog čovjeka , to je njemu znak da loše razumiješ i pogreške oka i nećeš dobit 5). Ja sam kod njega dobila peticu, ali sam zato znala sve izvode , sve što je u toj knjizi bilo sam dobro proučila i stvarno sve razumjela...što vjerojatno nije potrebno za tako lijepu ocjenu, ali ne znam iskreno jer gledam po sebi. Ne znam koliko gleda ocjene. Ja sam se usrala od straha na drugom kolokviju i pala, na pismenom sam dobila 5 tako da...

Ono što zna biti problem kod Gamulina je ako vam počne postavljat potpitanja. Jako brzo će shvatit ako nešto ne razumijete i onda će se ciklus samo nastaviti i ić će sve dublje u to. Tako je jedna moja frendica pala kod njega na usmenom - naprosto ju je satrao sa potpitanjima, skroz se spetljala i vidlo se da zapravo slabo razumije gradivo.

Po meni je on korektan ispitivač, ljudi ga se znaju bojat i kritizirat jer ne nauče dobro (ne pokušavam bit salty ili kritizirat kolege, nego nisam mogla vjerovat kakve sve kretenarije govore na usmenom ljudi (moguće je da je i trema u pitanju ipak je to vaš prvi ispit, uplašiš se malo, nekima je knjiga loša pa im je teško shvatiti i uče napamet, neki znaju al ih zbune njegova pitanja dakle razne su mogućnosti ne želim reć da je uvijek neznanje uzrok tomu) i dobivaju 4 tako da mislim da nije fer prema profesoru ako čujete takve glasine...zna bit zajeban, al nije strašno)

Potrudite se za tu fiziku sada, bolje se toga sad rješiti, neće vam drugi predmeti pobjeći...ljudi je podcijene vrlo često. Kod nas je trećina (barem otprilike, nemojte uzimat sad skroz u stotinku) ljudi bila na jesen što je dosta za takav predmet.

Sretno ?

Edited by Simbelmyna
  • Thanks 2

Fizika je jedna od najkorektnijih i najfriendly katedri koje sam dosad susreo. Sve što ti je Simbelmyna napisala važi, bitno je ne bit apsolutni kreten i neke osnove poznavati te povezati frakcije gradiva u nešto smisleno što možeš sažet u 5-6 normalnih rečenica. Naravno, što veće razumijevanje i elokvenciju pokažeš, veće su šanse da ćeš imat visoku ocjenu. Također, na usmenom ćeš dobit koncept koji se potrudi što bolje napisat i objasnit, jer tad obično ispitivač nema puno podpitanja.  Što se izlaska na pismeni tiče, kolokviji su na ovom faksu neki oblik luksuza i sve što moraš kolokvirat je apsolutno milijun puta bolje kolokvirat,pa makar s 2, nego izlazit na pismeni i izlagat se riziku da padneš na neki idući rok. Naravno, nije smak svijeta i ako riješiš nešto na jesenskom il kad već, al je puno manje stresno bit gotov s faksom do 15.7. Uglavnom, prolaz > ocjena. Bitnije je jesi li položio kolegij nego s koliko si položio kolegij. 

Ljudi, prijavila sam fiziku sada za prvi rok 14.01. , međutim nisam sigurna hoću li na kraju izaći ili ću odjaviti. Rok za odjavu je 11.01.,a praktični je 08.01.Zanima me mogu li izaći na praktični, a odjaviti ispit?

Posted (edited)
19 hours ago, Quel said:

Ljudi, prijavila sam fiziku sada za prvi rok 14.01. , međutim nisam sigurna hoću li na kraju izaći ili ću odjaviti. Rok za odjavu je 11.01.,a praktični je 08.01.Zanima me mogu li izaći na praktični, a odjaviti ispit?

Ovo je samo friendly advice. Puno bolje ti je izac na rok, pogotovo na predrok, iako ti se ne cini da si spremna. Profesori su popustljiviji na predroku obicno, a i ne znas jos dal ces polozit ostale predmete. Lako ti se moze onda odjednom desit da imas 3 predmeta, mozda i 4 na ljeto. Bit ce ti zao sto nisi ni pokusala izac, ne mozes puno izgubit s padom, osim steci iskustvo. Dobro promisli koliko ti je to pametna ideja. 

Ljudi si umisle ucit cu ove druge predmete ludo i polozit, necu ni probat izac na predrok...pa se nazalost cesto dogodi da nis ne poloze 

Naravno ako bas nisi ni otvorila knjigu nit planiras u sljedecih tjedan dana onda nema smisla izac. Al evo cak i da danas pocnes ucit i ubijes se ovaj tjedan, mozes proc.

Edited by Simbelmyna
  • Like 1
  • Thanks 2

On 12/15/2018 at 9:38 AM, Maria Potter said:

Bila sam donirala krv. Kome trebam dati potvrdu da dobim plus iz tzk, profesoru ili mogu svome voditelju vježbi? Idem na salsu.

Straža je nama na Jarunu rekao kako se od ove godine to više ne računa kao potpis za tzk

• Sad 2