Jump to content

Recommended Posts

Zdravo,

Željela sam da pokrenem temu o Medicinskom fakultetu u Tuzli,kako bi mogle buduće generacije studenata (pa tako i ja) da se informišu oko prijemnog ispita i da li je isplatljivo upisati ovaj fakultet,pa eto ko god ima neku informaciju,dobro je došla.

Ove godine sam izlazila u junu na prijemni,i nisam položila jer sam pogrešnu literaturu spremala..inače vam na stranici od faksa piše da je potrebno spremati knjige iz biologije,fizike i hemije 1-4 razreda gimnazije i one testove od prošlih godina,i eto kao rezultat tog mog mukotrpnog spremanja i učenja 6 mjeseci,na kraju sam imala 16 bodova :') 

Kolege iz prethodnih generacija su mi rekle da probam za sljd godinu da spremam i informatore,tipa fočanskog,sarajevskog,starog i novog tuzlanskog..pa sada ne znam da li će to sve biti dovoljno i ako neko ima prethodnog iskustva oko prijemnog dobro bi došlo 😛

Edited by Wanna be MD

Zdravo, kolegice :-)

A čuj, prijemni koji sam ja radio prosle godine je bio jako tezak, iako sam bio grupa A. Grupa C je za klasu teza, tako da to je prva mana sto se tice prijemnog - nije ispit standardizovan. Npr, ove godine bilo pitanje da se zaokruzi sta je humerus.

Ja sam spremao samo po informatorima; presao sam tuzlanski iz 2014, i sarajevske unazad 3 godine. Ne znam jesi li (pretpostavljam da jesi) u grupi koju vodi MEDICUS, ali tu je bio link sa informatorima iz Srbije (Nis, Kragujevac, Novi Sad, Beograd) i meni su bila 2-3 pitanja iz biologije iz tih informatora.

Tako da, moj ti je savjet da ucis te informatore, poslat cu ti link ako nemas, i ono sto ti je nejasno, dopuni sa gimnazijalskom literaturom. Do prijemnog, ako sad krenes. moces 3x sve preci.

On 10/8/2019 at 6:07 PM, Vita said:

Zdravo, kolegice 🙂

A čuj, prijemni koji sam ja radio prosle godine je bio jako tezak, iako sam bio grupa A. Grupa C je za klasu teza, tako da to je prva mana sto se tice prijemnog - nije ispit standardizovan. Npr, ove godine bilo pitanje da se zaokruzi sta je humerus.

Ja sam spremao samo po informatorima; presao sam tuzlanski iz 2014, i sarajevske unazad 3 godine. Ne znam jesi li (pretpostavljam da jesi) u grupi koju vodi MEDICUS, ali tu je bio link sa informatorima iz Srbije (Nis, Kragujevac, Novi Sad, Beograd) i meni su bila 2-3 pitanja iz biologije iz tih informatora.

Tako da, moj ti je savjet da ucis te informatore, poslat cu ti link ako nemas, i ono sto ti je nejasno, dopuni sa gimnazijalskom literaturom. Do prijemnog, ako sad krenes. moces 3x sve preci.

Ma znam,bila sam u toj grupi gdje je bilo to pitanje vezano za humerus :'D 

Nisam bila u toj grupi jer nemam fb,pa sam bila baš poprilično 'neupoznata' sa svim tim,imam samo jedan sarajevski informator 😮 Nisam znala da ih ima i više 😮 

I ako ih imaš idalje,pošalji mi eto te linkove,jer ja stvarno ništa nemam 😞 Joj kamo sreće da sam pitala generacije studenata prije  😞 

I izvini ako ti na temu odgovaram kasno,odrađujem pripravnički pa ono ne znam gdje se nalazim :'D