Jump to content
Buna

MATURANTI 2018./2019.

Recommended Posts

Je li rano da se otvori ovaj topic? 😅

Idem u četvrti razred jezične i želja mi je upisati medicinu toliko da ću je prijaviti u svakom gradu, ali mi je želja upasti u Zagreb.

• Like 1

14 minutes ago, Buna said:

Je li rano da se otvori ovaj topic? 😅

Idem u četvrti razred jezične i želja mi je upisati medicinu toliko da ću je prijaviti u svakom gradu, ali mi je želja upasti u Zagreb.

Naravno da nije rano, mi smo prošle godine i ranije otvorili :classic_biggrin:

Što se tiče savjeta, samo ću te uputiti na temu Kako sam upisala/o MEF?

Sretno!!!

• Haha 1

Zna li netko kako se moze doci do pitanja  koja su bila na prijemnom 2018.?  Btw je li istina da su bila teza i drugacija nego u ovom katalogu?

image.jpg

• Like 1

1 hour ago, Barbara said:

Zna li netko kako se moze doci do pitanja  koja su bila na prijemnom 2018.?  Btw je li istina da su bila teza i drugacija nego u ovom katalogu?

image.jpg

Pitanja se ne objavljuju javno tako da se do njih nikako ne moze doci. Ovdje mozes pronaci neka pitanja kojih smo se sjetili od ove godine.

Po mom osobnom misljenju, fizika je bila puno teza nego lani, kemija je isto bila teza, a biologija otprilike ista. Nije bilo zadataka koji se ne mogu rijesiti, ali iz fizike su bili izrazito vremenski zahtjevni.

• Like 1

"It's a beautiful day to save lives."

Taj qoute mi je pao na pamet kad sam skužila da sam zaboravila napisat koju pametnu o pripremama koje su mi spasile život.

Ugl, u srednjoj sam preživjela 4 godine fizike i kemije (nastava kao da ju nismo ni imali, profesor doslovce NIJE PRIČAO, a nije bio nijem, nego mu se činila bolja metoda prepisivanje biranih rečenica iz Laborovog udžbenika: automatski znaš da ne može završit dobro, čim je Labor involved hihi).

Unatoč činjenici da je ostatak generacije ležerno rješavao svoj test tako što su si angažirali nekog iz mioca i pola testa se dopisivali na wappu, a ja sam svaki riješila sama (45 minuta za 5 zadataka koji su lakši nego bilo koji s prijemnog), na početku 4.razreda bila sam svjesna svog (ne)znanja.

Moju guzicu su spasile pripreme u auxiliji i punopuno rada, truda i sjedenja na istoj.

Ako još nekog nešto zanima, feel free to ask (želim se osjećat korisno bez da učim anatomiju)

• Like 1
  • Thanks 3

Ima mozda netko iskustva s pisanjem i pripremom za BMAT i IMAT , ili znate li nekoga tko im je pristupio ? Planiram ga pisati i sve info su dobrodosle😀

Ima netko da je isao na trinom sa minimalnim predznanjem fiz kem i bio a da je uspio pohvatati sve i dobro rijesiti maturu?

• Like 1

Ista stvar mene zanima kao i Doriana. Inicijalne testove prije priprema na trinomu sam rijesio bio(70%), kem (60%), a fizika mizernih(18%)

Ja sam isla na kemiju u trinom s 30-ak % na inicijalnom i imala 90% na maturi i 32/36 na prijemnom, bio sam isto isla al s puno visim postotkom tako da ne mogu rec, al def je bilo korisno, fiz nisam isla 🙂

Ima li tko neki savjet iz cega je najbolje dobro skuzit fiziku i kemiju...mozda neki udzbenik ili sta je vama pomoglo😊