Jump to content
Sign in to follow this  
SteveMcqueen

Peta godina - iskustva i dojmovi

Recommended Posts

pedijatrija je meni bila ekstremno mučenje, na rebru si od jutra do sutra, slušaš seminare koji se svode na čitanje s power pointa i prozivanje kao u vojsci. čast iznimkama, ćuk drži genijalna dva seminara, tješić drinkovići su oboje genijalni, grizeljica isto. vježbe ovisno o odjelu, na gastru ne ići nikako, na odjelu vas je valjda 20 na 3 sobe i od toga obično ne možete ući u jednu. na kardio je onaj kompleksaš od malčića, ako niste iz zagreba, žensko ste i nemate još nijedno dijete, pripremite se na dozu fašizma i šovinizma. aha, i na seminarima mu se morate javljati s "ovdje", jer "tu sam" i druge varijacije nisu dovoljno hrvatske. knjiga iz pedijatrije je genijalna, 2., 7., 8 i 9 poglavlje treba učiti iz knjige, ostalo po skripti, iako je knjiga toliko dobro napisana da možete i iz nje. ispit pismeni baza, usmeni u pravilu nitko ne baca.

na kirurgiji vas čeka najbeskorisnija knjiga ikad, komotno preskočiti prvih 400str, iako vas ni ostatak neće usrećiti, na pismenom dođe 5 pitanja o dupuytrenovoj kontrakturi i godini prve kardio operacije u hrvatskoj, jer zašto ne. proći bazu, za usmeni naučiti pitanja s fejsa. nastava se ugl svede na skupljanje potpisa, ima jedno milijun procedura prije izlaska na ispit, uključujući case report, portfolio, oski, kolokvij iz dječje kirurgije gdje je antabak posebna priča, i pismeni od 120 pitanja za 90min. nastava mi nije ostala u nekom pozitivnom sjećanju, ali ja nisam fan vježbi gdje nam daju jedan stolac za nas 7, na koji se naizmjenično penjemo da bi preko leđa kirurga vidjeli da se tu ustvari nešto reže na abdomenu. ali u ambulantama su stvarno bili odlični, na merkuru su nam stvarno puno objašnjavali, tko hoće može ostati, kog ne zanima evo potpis i dobro

anestezija, urologija, 2 tjedna gubljenja vremena, definitivno mi je vrhunac studiranja bilo kad se ženska u sali izderala kako ne znamo ventilirati pacijenta, nek svi idemo raditi na štampar :classic_biggrin: pismeni baza, usmeni formalnost

štampar, prespavati, prepisati, zaboraviti.

gina, 8 tjedana ničega, možeš doći svaki dan, možeš doći jednom tjedno, na kraju opet svi imaju potpis, ovi što su dolazili ne znaju ništa puno više od ovih koji nisu i to je suma sumarum mef zga. ispit je samo usmeni,imate kaplanove videe koji su savršeni, i svi ispitivači su višemanje okej, imate njihova pitanja na fejsu

otorina na vinogradskoj je valjda najbolja nastava na petoj godini, naučite sve, prakse enormno puno, ako imate taj peh da ste na rebru, iskoristite ta 3 tjedna za odmor jer ne morate doći nijednom. ispit usmeni, ima super skripta od 100str i ne treba vam ništa više, iako ni knjiga nije loša, ovisno o ispitivaču možda pročitati štitnjaču u knjizi

maksila je odlična, 2 tjedna stvarno odličnih predavanja i tajnica tamo je valjda najdivnije stvorenje na planeti. ispit je isto samo usmeni, ima neka prastara knjiga, svi dobiju 4 ili 5 bez puno filozofije

ortopedija, isto genijalna, bojanić drži odlična predavanja, vježbe su po principu radi što te zanima, ako te ne zanima ništa, idi doma radi nešto pametnije. imaju tu foricu da daju studentima da asistiraju u sali tako da 2 tjedna možete biti za operacijskim stolom i naučiti isto hrpu toga. ispit je samo usmeni, svi su okej, smoljanović i jelić imaju kao svoje žute minute, ali generalno nema problema, može se učiti iz skripte, ima nekih 70ak strana, ali i knjiga je okej, s tim da je potrebna za neka pitanja jer ih nema u skripti

fizikalna, nez kaj se tam događalo ali znam da mi je bilo dosadno i ima neku simboličnu skriptu i svi dobiju super ocjene

to je tooo, molim vas ignorirajte moje generalno nezadovoljstvo nastavom, stvarno se može naučiti puno na petoj jer imate ekstremno puno vremena i stvari na koje možete ne dolaziti tako da se možete dati u ono što vas zanima :) 

• Like 2
  • Thanks 2