Jump to content
Laurus

Izborni predmeti 1.godine

Recommended Posts

Pozdrav ekipa!

Zanima me kakva su vaša iskustva s izbornim predmetima na 1.godini u Zg?

Imate li kakve preporuke: koji su lakši/teži, na koje se baš (ne) mora redovito dolaziti ili se mogu odraditi "u komadu"?

Svaka info je dobrodošla:)

O većini izbornih kolegija s 1. ne znam baš puno, al mogu ti reći o onima koje sam pohađao.
Dakle, 1, semestar sam izabrao potencijale membrane il kako se već zove i suprotno preporukama većine studenata i raznoraznim glasinama moram reći da je kolegij iznimno dobro organiziran i koristan. Prof Žižak je izvrstan predavač i koncepte koje on objasni vjerojatno nikad nećeš zaboraviti.
Da, izborni su većinom nikakvi i beskorisni te ih većina ljudi vidi samo kao još jednu stavku na to-do listi, al ako ti neki izborni pruža priliku naučiti nešto što će ti kasnije biti iznimno korisno,ne vidim zašto ju ne iskoristit, makar to značilo malo veći angažman oko nekog izbornog kolegija,
Back on topic, drugi semestar sam uzeo Anorganske tvari u organskim procesima, koji je poprilično beskoristan,al barem vidiš katedru MKBK I u puno opuštenijem izdanju i nakon što završi ovaj kolegij imaš cca tjedan dana za učenje kemije za ispit dok većina kolega još rješava izborne.  

• Like 1

Ne sjećam se baš svih, znam samo za epidemiologiju kod pjevač- dosta bezbolno je prošlo, imaš potpis bez obzira na to kolko si bio na nastavi, a za kraj moraš neki sastavak/prez napisat o nekoj otrovnoj životinji. Dosta puta nismo imali ili smo spajali nastavu jer ona nije mogla.
Za drugi izborni je cijela moja generacija morala imat onu zdravstvenu njegu bolesnika, nadam se da su to ukinuli. Mislim koji smisao izbornog koji ne biraš sam 🙄

• Like 1

Što mi možete reći o Kako primijeniti Hipokratovu zakletvu? Na kraju sam morala njega izabrati jer su me s onog kojeg sam htjela izbacili.

1 hour ago, Maria Potter said:

Što mi možete reći o Kako primijeniti Hipokratovu zakletvu? Na kraju sam morala njega izabrati jer su me s onog kojeg sam htjela izbacili.

Niš posebno, imate ga na Štamparu, dojdete tam, morate posuditi nekakvu knjigu, onda morate iz nje čitati ko da ste u osnovnoj, onda vam tam nekaj pričaju, i na kraju morate napisati nekakvi esej. Onak, jedan od najbezbolnijih izbornih.

9 hours ago, darkoc24 said:

Niš posebno, imate ga na Štamparu, dojdete tam, morate posuditi nekakvu knjigu, onda morate iz nje čitati ko da ste u osnovnoj, onda vam tam nekaj pričaju, i na kraju morate napisati nekakvi esej. Onak, jedan od najbezbolnijih izbornih.

Onda super. Jel se kaj mora učiti? I esej se piše doma?

Mogu svakako preporučiti Kost -molekularna biologija uz bolesničku postelju. Naziv je možda predug da ga upišeš u indeks, ali predmet je po meni upravo onakav kakav bi ovi naši izborni trebali biti: ako te zanima, čuti i naučit ćeš nešto fora, a ako ga slušaš samo radi potpisa, neće te tjerati da se mučiš s kojekakvim esejima i sličnim. Održava se negdje triput ako se dobro sjećam na anatomiji, dvaput morate ić na kliniku. Što se klinike tiče, na Merkuru je nama bilo dobro, a u Dubravi blesavo, dulje smo putovali do tamo nego što smo ostali. A ovo na anatomiji se družite s Katavićem u ležernom izdanju, lijepo ga je slušat dok predaje, šta da kažem, a čak bude i korisno za samu anatomiju, ove osnove osteologije. Na kraju nema ispita. Baš je bilo ugodno iskustvo. Preporučam svima, na prvoj i na drugoj godini.

Moj drugi izborni je bila Molekularna biologija u medicini, i to pak savjetujem da izbjegavate. Oduzme puno vremena tamo u slobodnom tjednu prije ispita iz kemije dok svi ostali uče, a vas drže cijeli dan na faksu do petka. Još morate raditi prezentaciju i pisati esej na kraju, koje Floriana fakat čita i ispravlja crvenom kemijskom. Sve bi to bilo još prihvatljivo da vam pričaju nešto korisno i zanimljivo, ali nažalost, samo su nastavili s lošim dojmom neorganiziranosti i čudnoće koji je katedra biologije ostavila na mene tijekom godine. Nitko baš nije siguran čemu bi taj predmet trebao služiti, i doslovce će vam reći da sami istražite teme molekularne biologije ako vas to baš zanima. Nisu nam ispričali ništa korisno. Loše iskustvo je bilo sve u svemu, što je šteta, jer mi se činilo da smo svi došli tamo s nekim iskrenim zanimanjem za predmet, ali ovako kako je zasad organizirano, savjetujem da rađe uzmete nešto drugo.

On 11/24/2018 at 3:27 PM, Pizistrat said:

Mogu svakako preporučiti Kost -molekularna biologija uz bolesničku postelju. Naziv je možda predug da ga upišeš u indeks, ali predmet je po meni upravo onakav kakav bi ovi naši izborni trebali biti: ako te zanima, čuti i naučit ćeš nešto fora, a ako ga slušaš samo radi potpisa, neće te tjerati da se mučiš s kojekakvim esejima i sličnim. Održava se negdje triput ako se dobro sjećam na anatomiji, dvaput morate ić na kliniku. Što se klinike tiče, na Merkuru je nama bilo dobro, a u Dubravi blesavo, dulje smo putovali do tamo nego što smo ostali. A ovo na anatomiji se družite s Katavićem u ležernom izdanju, lijepo ga je slušat dok predaje, šta da kažem, a čak bude i korisno za samu anatomiju, ove osnove osteologije. Na kraju nema ispita. Baš je bilo ugodno iskustvo. Preporučam svima, na prvoj i na drugoj godini.

Ne znam za drugu godinu, ali tog predmeta na prvoj godini nažalost više nema